LUKSUSLIK KAŠMIIRVILL

Kõik  MIAU  kašmiirvillast sallid tulevad otse Kašmiirist - Põhja India Himaalaja mäestikust, otse erinevatelt väiketootjatelt. See tagab ka meie toodete ehtsuse ja kõrge kvaliteedi.

 

Traditsiooniliselt on kašmiirvillaks nimetatud Himaalaja mägedes elavate kitsede villa. Mida kõrgemal mäestikus kitsed elavad, seda pehmem ja soojem on vill.

Kašmiirvill on oluliselt peenema koega olles kordades õhem ja kergem, kui lambavill, samas u 3 korda soojem ja pehmem. Nende omaduste tõttu ongi kašmiirvill juba sajandeid olnud väga hinnatud.

Tänapäeval on kašmiiri mõiste oluliselt laienenud- tihti nimetatakse enamvähem igat pehmet villa kašmiiriks.  MIAU kašmiirtooted on aga jäänud truuks traditsioonidele ning oma poes nimetame kašmiiriks siiski spetsiaalsete Himaalaja kitsede villast tehtud tooteid.

 

Pašmina on kõrgeima kvaliteediga  kašmiirvill, mida saadakse kui kasutatakse ainult kõrgmäestikus elavate kitsede kurgualust villa. Sõna Pašmina tähendab pärsia keeles villa ning kašmiiri keeles pehmet kulda- mida see ka oma erilisuse ning kõrge hinna poolest on. Pašmina villast tehtud sallid kootakse tihti käsiti ja  kaetakse ka siidtikanditega. Ühe sellise salli tegemiseks võib ühel inimesel kuluda kuni 10 kuud. Kašmiirsallide valmistamine on sajanditepikkune traditsoon ning luksuslik pašmina on olnud sajandeid kuninglikkuse sümbol.

 

SALLIDE HOOLDUS 

Kõige parem on oma salli eest hoolt kanda viies seda kas keemilisse puhastusse või tehes väga õrna käsipesu. Käsipesu peaks tegema spetsiaalse villapesu vahendiga ning ainult jahedas vees.  Salli ei tohi väänata, vaid seda peab õrnalt kuivatama kahe rätiku vahel, seejärel lamedale pinnale kuivama pannes. Salli võib ka triikida kasutades selleks sobivat triikimisprogrammi ja triikides läbi puuvillarätiku.

 

Kõik Miau kashmiirsallid on looduslikud ning sisaldavad kas kašmiirvilla, pašmiinat või kašmiirvilla ja siidisegu.

 

Soovime teile soojasid ja pehmeid koosveedetud aegu oma uue kašmiirsalliga.