LUKSUSLIK KAŠMIIRVILL

Traditsiooniliselt on kašmiirvillaks nimetatud  Himaalaja mägedes elavate kitsede villa. Mida kõrgemal mäestikus kitsed elavad, seda pehmem ja soojem on vill. Kõige kõrgema kvaliteediga kašmiirvilla ehk pašminat saadakse kui kasutatakse ainult kõrgmäestikus elavate kitsede kurgualust villa. Kašmiirvill on oluliselt peenema koega, u 3 korda soojem ja pehmem kui lambavill.

 

Pašmina on kõrgeima kvaliteediga  kašmiirvill. Sõna Pašmina tähendab pärsia keeles villa ning kašmiiri keeles pehmet kulda- mida see ka oma erilisuse ning kõrge hinna poolest on. Pašmina vill tuleb enamasti kindlat tõugu kitsedelt ning sellest tehtud sallid kootakse käsiti, tihti kaetakse ka siidtikanditega. Ühe sellise salli tegemiseks võib ühel inimesel kuluda kuni 10 kuud. Kašmiirsallide valmistamine on sajanditepikkune traditsoon ning luksuslik pašmina on olnud sajandeid kuninglikkuse sümbol.

 

Kõik  MIAU  kašmiirvillast sallid tulevad otse Kašmiirist - Põhja India Himaalaja mäestikust, otse erinevatelt väiketootjatelt. See tagab ka meie toodete ehtuse ja kõrge kvaliteedi.

 

SALLIDE HOOLDUS 

Kõige parem on oma salli eest hoolt kanda viies seda kas keemilisse puhastusse või tehes väga õrna käsipesu. Käsipesu peaks tegema spetsiaalse villapesu vahendiga ning ainult jahedas vees.  Salli ei tohi väänata, vaid seda peab õrnalt kuivatama kahe rätiku vahel, seejärel lamedale pinnale kuivama pannes. Salli võib ka triikida kasutades selleks sobivat triikimisprogrammi ja triikides läbi puuvillarätiku.

 

Kõik Miau kashmiirsallid on 100% looduslikud ning sisaldavad kas kašmiirvilla, pašmiinat või kašmiirvilla ja siidisegu.

 

Soovime teile soojasid ja pehmeid koosveedetud aegu oma uue kašmiirsalliga.